• zdjęcie

Święto książki w Sieradzu

W sobotnie przedpołudnie 7 maja na sieradzkim Rynku odbyła się finałowa impreza akcji „Z książką na walizkach” promującej czytelnictwo. Na początek bardzo liczny i barwny korowód pod przewodnictwem Miejskiej Orkiestry Dętej przeszedł ulicami miasta. W dalszej części tego wydarzenia można było spotkać się z pisarzami książek dla dzieci i młodzieży, którzy przyjechali m. in. z Warszawy, Gdańska czy Wrocławia, porozmawiać z nimi, zakupić książki na kiermaszu wydawnictwa „Literatura” oraz otrzymać dedykacje od ich autorów. Uczniowie siedmiu sieradzkich szkół podstawowych przygotowali bardzo atrakcyjne prezentacje fragmentów książek wszystkich pisarzy goszczących w tym dniu w Sieradzu. Nie zabrakło również konkursów i różnego rodzaju zabaw z animatorami, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Wśród uczestników tego wyjątkowego święta książki można było spotkać wielu małych i dużych mieszkańców Sieradza jak również przedstawicieli czytelników bibliotek z Kutna, Łowicza, Złoczewa czy Kliczkowa.  Zakończeniem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego przeznaczonego dla uczestników spotkań autorskich, które odbywały się w bibliotekach województwa łódzkiego w ramach tej akcji.

Nagrodę główną (tablet i zestaw książek) otrzymała sieradzanka Marta Kokoszka ze Szkoły Podstawowej nr 8 Integracyjnej za ilustrację do książki Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby „Willa Trzech Łotrów”. 

Kolejny finał, który zgodnie z formułą co roku odbywa się w innym mieście województwa, zaplanowano w 2017 roku w Kutnie.  Organizatorami wydarzenia byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Sieradzu, Urząd Miasta Sieradza, Wydawnictwo „Literatura” z Łodzi, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Łodzi.  

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie dziękuje rozgłośni „Nasze Radio” za szereg działań reklamowych objętych patronatem medialnym.


Strefa banerowa