• zdjęcie

„Jądro ciemności” w Galerii Dekada DKK organizator DKK przy Filii nr 1

W dniu 12 grudnia 2017r.  dzięki uprzejmości Dyrektora Jacka  Przybyłka w holu Galerii Dekada za sprawą Dyskusyjnego Klubu Książki odbyła się dyskusja międzypokoleniowa na temat „Jądra ciemności” Jospha Conrada. W dyskusji brali udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu oraz Dyskusyjny Klub Książki przy Filii nr 1 MBP w Sieradzu. Do dyskusji mogli włączać się wszyscy odwiedzający galerię przechodnie.
Dyskusja po krótkim wprowadzeniu Anety Remiszewskiej – polonistki z ZSP nr 1, potoczyła się wokół znaczenia jądra ciemności, problemu kolonializmu, aktualności twórczości Conrada w naszych czasach oraz wpływu literatury autora na kulturę w Polsce i na świecie.
Dzięki młodzieży biorącej udział w dyskusji mogliśmy poszerzyć swoje horyzonty, spojrzeć głębiej na literaturę autora.
Wydarzenie to odbyło się z racji kończącego się „Roku 2017 – rokiem Josepha Conrada”, ogłoszonego przez Sejm, na wniosek Instytutu Książki w Warszawie. Dziękujemy współorganizatorowi spotkania - Pani Anecie Remiszewskiej z ZSP nr 1, za przygotowanie młodzieży, Bibliotece Pedagogicznej, która na tę okoliczność wypożyczyła nam wystawę o autorze oraz życzliwości władz Galerii, za udostępnienie miejsca i pomoc w organizacji.


Do pobrania: 

Strefa banerowa