• zdjęcie

„Spotkanie wigilijne” przy Hannie Kowalewskiej „Tam, gdzie nie sięga cień”DKK w Filii nr 1

Stało się tradycją, że w grudniu uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki spotykają się przy wigilijnym stole, by złożyć sobie świąteczne życzenia i wspólnie pobiesiadować z lekturą przy małym „co nieco”.

Tradycją stało się też pisanie życzeń na przygotowanych kartkach i zawieszanie ich na choince oraz dzielenie się drobiazgami świątecznymi, które uroczyście wręczał Dyrektor naszej placówki dr Zbigniew Łuczak.

Tym razem przy zastawionym suto stole omawialiśmy książkę Hanny Kowalewskiej „Tam, gdzie nie sięga cień”. Akcja książki rozgrywa się w małej nadmorskiej miejscowości. Główną bohaterką jest Inka, graficzka

pracująca w stolicy, która po latach przyjeżdża do Jastarni, do umierającej ciotki Berty. Nie jest tam jednak mile widziana. Dlaczego? Autorka próbuje odpowiedzieć na to pytanie, budując na tej kanwie w znany nam

sposób fabułę, urozmaica świetnymi dialogami, pokazuje skomplikowane relacje uczuciowe. Klubowiczom nie tylko podobała się forma budowania napięcia, ale także opisy zwyczajów, kultury.

Dobrze jest wspólnie cieszyć się, rozmawiać i świętować te wyjątkowe święta.


Zdjęcie: 

Strefa banerowa