• zdjęcie

„Tatarka” z Dyskusyjnym Klubem Książki w Małkowie i nie tylko

Tym razem Dyskusyjny Klub Książki, działający przy Filii nr 1 swoją dyskusję rozpoczął w Zespole Pałacowo - Parkowym w Małkowie.

Pałac w Małków, wkomponowany w malowniczy krajobraz doliny Warty, otoczony rozległym parkiem, został wybudowany w 1810 r. na wzór pałacu Napoleona na Elbie. Po burzliwej historii został podniesiony z kompletnej ruiny na początku XXI w. i otworzył swoje progi dla gości, a także dla inicjatyw kulturalno - artystycznych. Korzystając z otwartości, za symboliczne cegiełki poznaliśmy historię obiektu, przedstawioną przez właścicielkę obiektu. Po krótkim wprowadzeniu w pałacowych komnatach, o książce „Tatarka” Renaty Kosin dyskutowaliśmy w czytelni naszej Biblioteki.

Tatarka” to powieść o tym co w życiu najważniejsze - przyjaźni, miłości, poszukiwaniu własnej tożsamości. Główna akcja utworu osadzona jest w Bujanach i pięknej scenerii podlaskiego krajobrazu. Najciekawszymi wątkami powieści dla Klubowiczów okazały się zwyczaje Tatarów w Kruszanach, poszukiwanie swoich korzeni i odkrywanie zawiłych historii rodzinnych.

Uczestnicy polecają tę powieść na wakacyjne podróże, pełną smaków, zapachów, barw i magii. Wizyta w Małkowie wprowadziła nas w odpowiedni nastrój do omawiania naszej lektury.


Strefa banerowa