• zdjęcie

Dyktando DKK Województwa Łódzkiego w Filii nr 1 MBP w dniu 29 listopada 2017r.

Dyktando organizowane już po raz trzeci przez koordynatora DKK Kingę Siekierską, we współorganizacji z Miejską Biblioteką Publiczną w Wieluniu, stało się już tradycją.

W dniu 29 listopada 2017 roku, o godzinie 17.00 nasze Klubowiczki zmierzyły się z tekstem Pani Anny Pawlak – Łaciny, nauczycielki i bibliotekarki w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.

Wydarzenie to polega na tym, że wszystkie Kluby w tym samym dniu i o tej samej godzinie piszą ten sam tekst, a potem uczestnicy otrzymują ten tekst i sami sobie sprawdzają.

Pisanie i sprawdzanie sprawiło uczestnikom dużo radości. Jak to na Klubowiczki przystało, po napisaniu dyktanda, odbyła się pełna emocji dyskusja o zasadach pisowni i związanych z tym wątpliwościach. Słowniki „poszły” w ruch.
W dobie komputerów i „podkreśla-czy” nie często sięga się długopis i zastanawia się nad pisownią wyrazu, zdania, czy stawiania znaków interpunkcyjnych, dlatego ta inicjatywa w formie zabawy przypomniała, że warto odświeżyć sobie zasady ortografii.

 

Strefa banerowa