• zdjęcie

Otwarta Biblioteka

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do korzystania z Miejskiej Biblioteki i filii.

Wchodzimy pojedynczo w maseczkach i rękawiczkach.

Na razie nie robimy rezerwacji.

Możemy też umówić się telefonicznie na odbiór pakietu zamówionych książek, które odbiorą Państwo bez kolejki.

Zapraszamy!

___________________________________________________________________________________________________________________

Zgodnie z przyjętymi i zatwierdzonymi Procedurami bezpieczeństwa w działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sieradzu w okresie epidemii koronawirusa,informujemy, żepo otwarciu placówki dla czytelników placówka będzie działała według następujących zasad:

1. W bibliotece może przebywać tylko jeden Czytelnik!

2. Przed wejściem do biblioteki Czytelnik ma obowiązek posiadania rękawiczek jednorazowych oraz zasłonić nosa i ust (maseczka, chustka itp.).

3. Bezpośrednio po wejściu do budynku Czytelnik powinien zdezynfekować ręce specjalnym płynem dostępnym w holu biblioteki.

4. Stanowisko „Zwroty, wypożyczenia książek” znajduje się przy wejściu do wypożyczalni (biblioteki). Zgodnie z wymogami lada biblioteczna zapewnia odstęp 2 m pomiędzy bibliotekarzem a Czytelnikiem, a bibliotekarze obowiązkowo stosują środki ochrony osobistej

5. Przyniesione książki, czasopisma czy audiobooki Czytelnik zostawia w wyznaczonym przez bibliotekarza miejscu (wkłada do przygotowanych foliowych toreb). Oddane materiały poddane są obowiązkowej kwarantannie! Dopiero po odbyciu kwarantanny zostaną odpisane z konta Czytelnika i włączone do księgozbioru.

6. Czytelnik nie ma możliwości wolnego dostępu do księgozbioru. Książki podaje bibliotekarz. Zalecamy wcześniejsze przygotowanie listy tytułów, które Czytelnik chce wypożyczyć. Można to zrobić na 2 sposoby:

- spisać na kartce,

- zamówić przez telefon – Biblioteka Główna 43/822-25-41, Filia nr 1 43/822-88-85, Filia nr 2 43/677-72-31, Filia nr 3 43/822-21-58

dostępność książki na półce można sprawdzić w katalogu na stronie  mbp.sieradz.eu

7. Rezerwacja książek wstrzymana do odwołania.

8. Nie ma możliwości korzystania z Czytelni czasopism oraz stanowisk komputerowych. Czasopisma można wypożyczyć do domu.

Zapraszamy!

 

Strefa banerowa