• zdjęcie

Pisarka Beata Ostrowicka gościem Filii nr 3

W ramach akcji czytelniczej „Z książką na walizkach”, organizowanej od wielu lat przez Wydawnictwo „Literatura”, z młodymi czytelnikami w Filii nr 3 spotkała się Beata Ostrowicka, autorka wielu popularnych książek dla dzieci i młodzieży.

Od samego początku można było odnieść wrażenie, że spotkanie będzie bardzo udane. Pani Beata była cały czas uśmiechnięta, dzieci solidnie przygotowane i zaciekawione, zadawały mnóstwo pytań dotyczących autorskich inspiracji, bohaterów książek i pomysłów na kolejne. Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny pod hasłem „Strachy na lachy”, w którym brały udział obecne na spotkaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 8.

Na wszystkich uczestników czekały okolicznościowe dyplomy i drobne upominki, trzy wyróżnione osoby otrzymały nagrody książkowe a zwycięska praca Mai Podsiadłej została zabrana do Kutna, gdzie podczas sobotniego finału będzie oceniana razem z rysunkami laureatów z innych bibliotek naszego województwa. Na zakończenie tradycyjnie ustawiła się długa kolejka po autorskie dedykacje w zakupionych książkach.


Strefa banerowa