• zdjęcie

"Podaj misiowi łapę" Spotkanie sieradzkich DKK

W dniu 29.09.2022 r. odbyło się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu (ul. Żwirki i Wigury 4) spotkanie czterech działających na terenie naszego miasta Dyskusyjnych Klubów Książki – DKK działającego przy PBP w Sieradzu, Klubu Miłośników Fantastyki Sagitta, DKK przy MBP w Sieradzu i DKK przy Filii nr 1 MBP w Sieradzu.

Rozmowa, której przyświecało hasło „Podaj misiowi łapę”, dotyczyła znaczenia misiów w literaturze, z których najpopularniejsi to Miś Uszatek, Kubuś Puchatek i Paddington. Uczestnicy spotkania mogli opowiedzieć, jak misie były odbierane przez nich samych i obecnie przez najmłodszych czytelników w ich rodzinie, podzielić się swoimi doświadczeniami czytelniczymi i zapoznać się z najnowszą ofertą literatury dla dzieci. Przedstawiono również prezentację multimedialną szczegółowo pokazującą zwierzę, jakim jest niedźwiedź, i jaki wpływ wywarł on na kulturę człowieka oraz przeprowadzono mini quiz z nagrodami. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i przywołało wiele sentymentalnych wspomnień. Zgodnie stwierdziliśmy, że posiadanie pluszowego misia jest ważnym elementem rozwoju i wsparcia dzieci.

Spotkanie zostało zorganizowane przez PBP w Sieradzu w ramach projektu „Bierz się za słowa”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Strefa banerowa