• zdjęcie

Polecane książki przez Klubowiczów w Filii nr 1

W dniu 6 czerwca 2024 r. Dyskusyjny Klub Książki spotkał się, by polecić sobie nawzajem książki, które warto przeczytać w nadchodzące  wakacje.

Literatura zaproponowana przez Klubowiczki była różnorodna, ciekawa, a czasem zaskakująca. Do zaproponowanych lektur należały: cykl powieści, składający się z trzech tomów Wojciecha Dutki: Kurier z Toledo, Kurier z Teheranu i Kurier z Trivoli, Thomasa Schlessera Oczy Mony. Wśród propozycji znalazły się książki poruszające życie duchowe takie jak: Potem Guillaume Musso, Wędrówka dusz Michaela Newtona, czy Kto umiera: sztuka świadomego życia i świadomego umierania. W sentymentalna podróż zabrały nas Czytelniczki proponując powrót do lektur szkolnych - Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej, Quo Wadis Henryka Sienkiewicza, czy Ziemia obiecana Stefana Żeromskiego, które z perspektywy czasu postrzegamy inaczej i ich wartości odkrywamy na nowo. Do proponowanych pozycji należały też książki t.zw. lekkie na wakacyjne wieczory jak: Spacerujący z książkami Carstena Henna, czy powieści Joanny Tekieli.

Po uczcie literackiej przeszliśmy do pragmatycznej części spotkania, gdzie prezentowaliśmy i wymieniliśmy się między sobą najlepszymi, sprawdzonymi przepisami kulinarnymi. Dziękujemy za pomysł naszej koleżance Bożence za pomysł takiego spotkania oraz koleżance Ani pyszne bułeczki drożdżowe wraz z przepisem. 

Strefa banerowa