• zdjęcie

Promocja książki Ireneusza Wolmana w sieradzkiej Bibliotece

Promocja najnowszej książki Ireneusza Wolmana w sieradzkiej Bibliotece

 

     W piątek 16 marca  2018 roku odbyło się spotkanie autorskie z Ireneuszem Wolmanem, mieszkańcem Chojnego i autorem wielu książek popularno-naukowych dotyczących tej właśnie miejscowości a także monografii sieradzkiego zakładu karnego.

     Tym razem pisarz zaprezentował się w nowej odsłonie: promował swą najnowszą książkę, powieść historyczną „Incipiens”, przedstawiającą dzieje wioski Chojne, Bobrowniki, Stoczki oraz ich mieszkańców na początku XV wieku. Na tle autentycznych wydarzeń, które rozgrywały się na Ziemi Sieradzkiej w latach 1400-1433, ukazane są losy dwóch głównych bohaterów powieści – rycerza Mszczuja, dziedzica Barczewa i młodego chłopaka Maćka z Choynego, późniejszego sołtysa tej wsi.

     W spotkaniu w Bibliotece uczestniczyło przeszło siedemdziesiąt osób, które wysłuchały z zainteresowaniem opowieści autora o trudach związanych z pisaniem powieści, wydaniem książki, jej bohaterach, ciekawostkach które dotyczą naszego regionu i zapisane zostały na jej kartach, dalszych planach literackich,  a także miały możliwość porozmawiania z pisarzem, zadania mu pytań związanych z opisywanymi wydarzeniami i postaciami. Podczas spotkania prowadzonego przez dyrektora Biblioteki Zbigniew Łuczaka przybyli na tę uroczystość czytelnicy mieli możliwość nabycia książki i zdobycia dedykacji i autografu pisarza, a także wypicia filiżanki kawy i poczęstowania się wielkim „literackim” tortem. 

Strefa banerowa