• zdjęcie

Spotkanie z Eweliną Dobrzyńską w Bibliotece Głównej

W dniu 15 maja 2024 r. w Bibliotece Głównej MBP w Sieradzu odbyło się spotkanie z Eweliną Dobrzyńską, która wygłosiła wykład, połączony z warsztatami, na temat: „Wybrane zagadnienia z kultury języka polskiego”. Prelegentka zwróciła uwagę jak piękny, rozbudowany i trudny jest język polski. Przypomniała nam pojęcie synonimu, antonimu, homonimu i wiele innych wraz z przykładami i sposoby ich zastosowania. Uświadomiła nam jak na wiele niuansów powinno się zwracać uwagę, aby na co dzień władać poprawną polszczyzną. Podkreśliła również, że bardzo ważne jest wyważone stosowanie słownictwa, aby nasz przekaz był nie tylko piękny, ale przede wszystkim jasny i zrozumiały.

 

Ewelina Dobrzyńska jest absolwentką filologii polskiej z dziennikarstwem, miłośniczką fotografii, Trójmiasta i polskich krajobrazów. Publikowała na łamach dwutygodnika „Puls Sieradza”, tygodnika „Nad Wartą” i „Dziennika Łódzkiego”. Jej artykuły ukazywały się także w kwartalniku „Siódma Prowincja”. Bywa, że pisze wiersze. W 2009 roku nagrodzona Złotym Konikiem Morskim w konkursie poetyckim „Pierwszy dotyk morza”. Autorka książki z wierszykami dla dzieci, pt. "Bystrzaki z sąsiedztwa". Przez kilkanaście lat była związana zawodowo z sieradzką filią Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Obecnie pracuje w Szkole w Chmurze, gdzie z wielkim zaangażowaniem wspiera uczniów w edukacji domowej.

 

Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Instytutu Kultury pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Dyskusyjne Kluby Książki”. 

Strefa banerowa