• zdjęcie

Uroczyste zakończenie roku Dyskusyjnego Klubu Książki w Złoczewie

W dniu 13 czerwca 2024 r. Dyskusyjny Klub Książki przy Filii nr 1 MBP w Sieradzu, obchodził uroczyste zakończenie roku.

Tym razem miejscem, w którym podsumowywaliśmy kolejny rok było miasto Złoczew. Dzięki uprzejmości Władz uroczyste rozdanie dyplomów odbyło się w pałacu Ruszkowskich – siedzibie Urzędu Gminy.

Najpierw odwiedziliśmy Kościół przy Klasztorze Mniszek Kamedułek i zapoznaliśmy z historią Klasztoru, oraz zwyczajami życia pustelniczego.

Potem udaliśmy się do Urzędu, gdzie powitała nas sekretarz - Anita Szremska i nauczyciel, a także regionalny przewodnik – Tomasz Bartosik. Z przyjemnością wysłuchaliśmy krótkiego występu fortepianowego Naszego Przewodnika w Sali ślubów, który wprowadził nas klimat barwnych opowieści o historii Złoczewa i dziejów Pałacu Ruszkowskich.

Potem przyszedł czas na uroczyste rozdanie dyplomów. W tym miejscu chcieliśmy serdecznie podziękować sponsorom tego wydarzenia: Urzędowi Miasta Sieradz, Szkole Edukacji Innowacyjnej i Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Sieradzu za upominki dla uczestników. W szczególności dziękujemy Urzędowi Gminy Złoczew za serdeczne przyjęcie, udostępnienie Sali, za przekazaną nam wiedzę o Złoczewie i Gminie oraz obdarowanie nas prezentami. 

Strefa banerowa