• zdjęcie

Wizyta motocyklistów w Filii nr 3

29. września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu w Filii nr 3 przy ul. Reymonta gościli przedstawiciele Stowarzyszenia Motocyklistów „Sieradzanie”, którzy najmłodszym czytelnikom opowiedzieli o swojej pasji. Dzieci poznały historię motocykla i obejrzały dokładnie poszczególne części charakterystycznego stroju motocyklisty. Pan Jacek zaprezentował swoje liczne odznaki zdobyte na zlotach w różnych zakątkach nie tylko Polski ale i świata. Pan Michał przypomniał najważniejsze zasady bezpiecznej jazdy obowiązujące kierowców i motocyklistów.

W związku z przypadającym tego dnia świętem nie mogło zabraknąć oczywiście głośnego czytania – dzieci wysłuchały bajki Wiesława Drabika „Uciekł niedźwiedź!!!” opowiadającej o przygodzie niedźwiadka, który uciekł z cyrku na motorze.

Na zakończenie spotkania czekała na dzieci niespodzianka – każdy mógł  obejrzeć z bliska i wsiąść na ogromny motocykl! Była to dla maluchów wielka atrakcja, wszyscy cierpliwie czekali na swoją kolej. Dzieci zadawały przy tym mnóstwo pytań  a Goście na nie odpowiadali i aż trudno było wszystkim się rozstać.

Strefa banerowa