• zdjęcie

Z A P R O S Z E N I E

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sieradzu i Koło Literackie "Anima" serdecznie zapraszają w czwartek 8 lutego 2018 r. o godz. 18.00 na walentynkowy koncert zespołu ARETE zatytułowany „Troski i czułości”. Grupa wystąpi w składzie: Jerzy Struk, Katarzyna Kasprzak i Romuald Andrzejewski. Artyści wykonują poezję śpiewaną, którą przeplatają z elementami innych rodzajów muzycznych. Do tej pory nagrali trzy płyty. Nazwa zespołu pochodzi od greckiego słowa Areté i oznacza cnotę, męstwo, stałe dążenie do doskonałości moralnej i dzielności etycznej.
     Miejsce wydarzenia - Filia nr 2 MBP mieszcząca się w szpitalu przy ul. Armii Krajowej 7 w Sieradzu.
JERZY STRUK - poeta, szachowy mistrz FIDE (Międzynarodowej Federacji Szachowej), doktor nauk humanistycznych Instytutu Filozofii UAM w Poznaniu. Wydał sześć tomików wierszy. W 2010 r. założył zespół ARETE. Jest autorem tekstów i muzyki do piosenek wykonywanych przez tę grupę. 

KATARZYNA KASPRZAK (śpiew) wszechstronnie utalentowana artystka zafascynowana piosenką francuską i międzywojenną. W swojej pracy związana z Centrum Kultury Zamek.                                                                                     

ROMUALD ANDRZEJEWSKI –  muzyk, pianista, kompozytor, aranżer. Akompaniował znanym polskim wykonawcom estradowym, m.in.: Urszuli Sipińskiej, Andrzejowi Dąbrowskiemu, Michałowi Bajorowi  i Tadeuszowi Woźniakowi. Jest kompozytorem muzyki do około 70 spektakli wystawianych w teatrach całej Polski oraz w Telewizji Polskiej.

Strefa banerowa