• zdjęcie

Zaproszenie

Zapraszamy 17 styczna na wykład o Adamie Asnyku i jego związkach z regionem, które wygłosi Aneta Kolańczyk z Kalisza ze Stowarzyszenia Promocji Kultury "Łyżka Mleka". Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 w czytelni Miejskiej Biblioteki (park Broniewskiego).

Aneta Kolańczyk, kaliszanka od pokoleń. Autorka książek, artykułów i  audycji radiowych dotyczących literatury i literatów Wielkopolski, a także piosenek i recenzji. Współtworzy, jako autorka tekstów, zespół Rozmark Cafe. Na co dzień nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu, pomysłodawczyni i współautorka programu „Z kulturą przeciw wykluczeniu.” Organizatorka wielu akcji charytatywnych. Pasje społecznikowskie ma po kądzieli, zamiłowanie do sztuk wszelakich, po mieczu.

Wiersze pojawiły się po czterdziestce i to od razu całą chmarą. Zaskoczyły, ucieszyły i poszły. Zostały trzy książki wydawane rok po roku w Zaułku Wydawniczym Pomyłka. Debiutancki tom pt. „Podobno jest taka rzeka” został wyróżniony w 53 konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejszą Książkę Roku 2012.

Związana na dobre i na złe ze Stowarzyszeniem Promocji Sztuki Łyżka Mleka.

 

 

Strefa banerowa