• zdjęcie

Kurs komputerowy dla seniorów

Miejska Biblioteka Publiczna w Sieradzu organizuje bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów w związku z realizacją projektu „Rozbudowa, przebudowa i doposażenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sieradzu” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.  
Kurs jest bezpłatny. Zapraszamy do udziału w nim seniorów, mieszkańców Sieradza, którzy ukończyli 60 rok życia, tych którzy nigdy nie obsługiwali komputera oraz tych, którzy chcą przypomnieć sobie zdobytą wcześniej wiedzę lub chcą rozwinąć swe umiejętności.
Zajęcia będą zorganizowane dla dwóch grup po 10 osób, w terminie IV-VI 2018 roku.
Uczestnicy kursu poznają podstawy obsługi komputera w kontekście nowoczesnych technologii informatycznych w bibliotece.
• W pierwszym etapie rozpoczną swą przygodę z komputerem i zyskają wiedzę z zakresu podstawowych umiejętności, takich jak: obsługiwanie komputera i zarządzanie swoim miejscem w komputerze, korzystanie z wyszukiwarki i przeglądarki internetowej oraz poczty internetowej, pisanie i redagowanie pism w programie Word.
• W drugiej części kursu zwiększą swoje kompetencje o obsługę pamięci przenośnych (pendrive, mp3, aparat cyfrowy, telefony komórkowe), zaawansowane redagowanie i formatowanie tekstu i grafiki, zakupy przez Internet, wykonywanie płatności elektronicznych, pracę z fotografią cyfrową, funkcjonowanie mediów społecznościowych, forów internetowych oraz korzystanie z usług publicznych przez Internet.  
Kurs obejmuje łącznie 20 godzin lekcyjnych, realizowanych podczas 10 spotkań. 
Zajęcia będą odbywać się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sieradzu. 
Nabór uczestników (zapisywanie chętnych na zajęcia) odbywa się w Bibliotece Głównej MBP i w Filiach Bibliotecznych w godzinach pracy placówek i będzie trwał aż do wyczerpania miejsc. 
Szczegółowe informacje dotyczące kursu w regulaminie.
Zapraszamy!
Dla kogo właściwie są przeznaczone te kursy? Dla wszystkich mieszkańców Sieradza, którzy ukończyli 60 rok życia, nigdy nie obsługiwali komputera i Internetu, bądź chcą przypomnieć sobie zdobytą wcześniej wiedzę lub chcą rozwinąć podstawowe umiejętności.
Czy jest to kurs dla Ciebie? Tak, oczywiście! Nauczymy każdego chętnego obsługi komputera i korzystania z Internetu. Razem wejdziemy w wirtualny świat i pokażemy jego możliwości.
Czy coś płacę za kurs? Nie, kursy są całkowicie bezpłatne. Współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.  
Ilu osobowe są grupy? Grupy liczy 10 osób.
Jak często odbywają się zajęcia? Raz, dwa razy w tygodniu po 2 godziny lekcyjne (90 minut).
Czy trzeba mieć swój komputer? Nie trzeba mieć swojego komputera, ale można, jeśli ktoś chce, przyjść ze swoim laptopem na zajęcia.
Czy dostanę materiały po kursie? Tak, każdy uczestnik otrzyma materiały, które będą zawierać kompendium wiedzy przekazanej podczas zajęć na kursie.

 

Strefa banerowa